Koncert CHOPIN IN SPACE

Poprzedni
Następny

Uwieńczeniem konferencji „Międzynarodowe Spotkanie Sektora Branży Kosmicznej” był niesamowity koncert „CHOPIN IN SPACE”, który odbył się w Muzeum II Wojny Światowej.

Ścieżka dźwiękowa filmu składała się z dziesięciu utworów Fryderyka Chopina. Płytę z kompozycjami Chopina zabrał w kosmos płk. George D. Zamka – dowódca wyprawy STS-130 Endeavour.

Wykonawcą był pianista Karol Radziwonowicz, który po recitalu w Carnegie Hall w 2001 r. został uznany przez krytyków amerykańskich „pianistą niosącym pochodnię Chopina i Paderewskiego”.
Artyście towarzyszyła orkiestra Sinfonia Viva, pod batutą Tomasza Radziwonowicza, złożona z najzdolniejszych absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Było to wystąpienie emanujące pozytywną energią, radością przeżywania każdej chwili życia i zachwytem nad pięknem świata. Reżyserem całego projektu był Adam Ustynowicz.

Mecenasem koncertu „ Chopin in Space” jest PKN ORLEN.
Partnerem koncertu i naszym wsparciem jest także marka LOTTO S.A., której właścicielem jest Totalizator Sportowy – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek, działająca nieprzerwanie od 64 lat.