Fundacja
Image
powstała z miłości do kosmosu oraz z chęci pomocy innym w szczególności dzieciom i  osobom młodym, które pragną rozwijać swoje możliwości.
Swoimi działaniami pragniemy w merytorycznym znaczeniu tego słowa przybliżyć kosmos każdemu
Jesteśmy świadomi, iż dla każdego z osobna kosmos przyjmuje inną formę
Dla niektórych z naszych podopiecznych są to wymarzone wakacje, dla innych nowa rakieta (lecz ta do tenisa), a dla części marzycieli lot w kosmos.
Właśnie tu, wkładając ogrom pracy i zaangażowania pragniemy realizować wszystkie te marzenia. Swoje działania skupiamy na dwóch filarach:  tematyce kosmosu oraz szeroko pojętej pomocy innym.
Zadaniem fundacji jest nawiązanie dialogu między historią podbojów kosmicznych, nowoczesnymi technologiami kosmicznymi, a pasją młodych ludzi. Strategia działania Fundacji powstawała we współpracy z agencjami kosmicznymi i samymi astronautami.

Celem fundacji jest propagowanie wiedzy o kosmosie przez działania informacyjne, edukacyjne i popularyzatorskie oraz badawczo - rozwojowe, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów między firmami i start-upami sektora kosmicznego z naukowcami oraz doświadczonymi astronautami. Realizujemy projekty, które mają zasięg zarówno lokalny, ogólnokrajowy jak i międzynarodowy.

Realizujemy projekty skierowane do dzieci i młodzieży, których start nie był równy. Organizujemy półkolonie, warsztaty, a także wspieramy rozwój pasji młodych osób pełnych zapału i pasji.


Współpracujemy z pomorskimi domami dziecka oraz miejskimi ośrodkami pomocy społecznej, dzięki którym możemy skupić swoje działania na osobach najbardziej potrzebujących.